Lacné a kvalitné obývacie steny – mýtus alebo realita?

Kedysi, keď ste si kúpili lacný nábytok, jeho kvalita bola totožná s cenou, čiže nie moc kvalitná. Dnes už v obchodoch nájdete aj skutočne kvalitné obývacie steny za prijateľné ceny. Dokonca často tie lacnejšie kúsky nábytku sú kvalitnejšie ako tie drahšie. V ponuke nájdete veľké množstvo nábytku v rôznom dizajne, či farbe. Ponuka je skutočne rozmanitá.

Kvalitný nábytok za dostupné ceny

Takže tvrdenie kvalitné a cenovo výhodné nie je žiadny mýtus. Ba naopak, dá sa nakúpiť kvalitný nábytok za výhodné sumy. Lenže je pravdou, že kvalita materiálu sa obmedzuje len na niektoré druhy, ktoré sú tiež dostupné vo vyšších cenových skupinách. Takže aj lacnejší nábytok plne spĺňa požadované vlastnosti, ktoré by kvalitný nábytok mal mať. Tým pádom sa nemusíte báť, že lacnejšia obývacia stena sa opotrebuje rýchlejšie, než tá drahšia.

Výrobcovia dnes vsádzajú na kvalitu

V dnešnej dobe výrobcovia doslova vsádzajú na kvalitu nábytku. Ak chcú vo svete konkurencie uspieť, nemajú na výber. Ak by obchod prestal ponúkať kvalitu, zákazník by sa postaral o zlú reklamu a viac by si v danom obchode nič nekúpil. Poznáte to, nie nadarmo sa hovorí: „Náš zákazník, náš pán!“

V minulosti existovali obývacie steny, ktoré sa ťahali od podlahy až k stropu. Lenže taký nábytok je už dávno minulosťou. Vtedy aj zodpovedal pomer ceny a kvality. Dnes je nábytok kvalitnejší, pretože nie je taký veľký a tým pádom sa nepoužije na výrobu ani veľké množstvo materiálu. A práve preto je možné získať naozaj kvalitné obývacie steny za lacno, pretože keď ubudol materiál, tým pádom nebolo nutné šetriť na kvalite.

obyvacia stena

Ako vybrať správnu obývaciu stenu?

Hlavným faktorom, ako vybrať obývaciu stenu je veľkosť miestnosti, teda priestor a váš vkus. Každý má iný vkus a takisto i veľkosť miestnosti je u každého iná. Na výber je množstvo druhov kvalitných nábytkových zostáv za naozaj dostupné ceny. Môžete ich kúpiť v celku alebo i samostatne.

Zostavy v celku nezaberajú celú stenu, ako to bolo v minulosti, ale dané kusy nábytku sú poprepájané. Modernejšie sú obývacie steny, ktoré vyzerajú, akoby boli samostatné, vyskladané z viacerých kusov regálov, políc a jednej spodnej skrinky.

V dnešnej dobe sú za nízke ceny dostupné moderné riešenia obývacích stien ako sú napríklad závesné police, vitríny, regále či skrinky. Možností je veľa. Hlavne treba dbať na celkové zladenie interiéru.

Sú lepšie typizované alebo sektorové obývacie steny?

Typizované obývacie steny sú také, ktoré je možno kúpiť s vopred danými kusmi nábytku. Po namontovaní tohto nábytku ho už nedokážete obmeniť, pretože dané časti sú zmontované k sebe. Za doplatok je možné si k takejto obývacej stene dokúpiť v rovnakom prevedení napríklad vitrínu alebo komodu.

Sektorové obývacie steny sú také, ktoré sa skladajú z viacerých kusov nábytku, ktoré sa dajú podľa vkusu a želania voľne nakombinovať. Tieto nie sú k sebe pripevnené, takže ak sa ich rozhodnete doplniť, prípadne len obmeniť, nič vám v tom nebude brániť.

Je na vás, aký typ si vyberiete, či už chcete typizovanú alebo sektorovú obývaciu stenu, no hlavné je vsadiť na kvalitu materiálu a mať dopredu premyslený štýl vašej budúcej obývačky. Nezabúdajte, tvrdenie, že drahé obývacie steny sú kvalitnejšie už neplatí. V tomto prípade platí opak, takže s pokojným svedomím si môžete kúpiť aj lacnú obývaciu stenu a navyše z kvalitného materiálu.

Okrem ceny sa zamerajte aj na farbu

Dôležité je, aby vaša obývacia stena vynikla v miestnosti, takže pri tmavých stenách si zaobstarajte bledú zostavu a naopak pri bledých choďte do tmavých odtieňov. Farba zostavy by navyše mala ladiť s podlahou či kobercom. Verím, že nechcete utierať každý deň prach z vašej obývacej steny, takže si vyberte takú, ktorá nebude moc náročná na údržbu. A ak chcete dostatok úložného priestoru, zvoľte radšej skrinky ako police.

V dnešnej dobe ja na trhu veľa kvalitných obývacích stien za naozaj nízke ceny, avšak treba hľadať a nie len bezhlavo ísť do nábytku a kúpiť prvú najdrahšiu obývaciu stenu. Ako sme už spomínali, drahé nie sú vždy kvalitné. Takže nie je podstatné, či je vaša obývacia stena lacnejšia alebo drahšia, hlavne sa zamerajte na kvalitu použitých materiálov a tým si zabezpečíte dlhodobú životnosť nábytku.

obyvacka

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *