byt

Šťastie môžeme nájsť aj v byte

priestrannyKaždá miestnosť v našom byte tvorí atmosféru rodinného krbu. Mali by sme venovať zvýšenú pozornosť aj doplnkom, ktoré ju charakterizujú: strop, podlaha, okná, dvere. Niet nad príjemný pocit z harmonicky usporiadaného interiéru.

Ak si začneme viac všímať prvky, ktoré dotvárajú naše rodinné prostredie, zistíme, že ich potrebujeme neustále obnovovať, starať sa o ich sviežosť. Veď ak dokážeme počúvať seba, mali by sme vnímať aj svoj životný priestor, ktorý nás tiež charakterizuje.

Ak máte malý priestor, nezúfajte. Na tejto URL môžete nájsť skvelé tipy ako si zorganizovať i malý byt.

A teraz sa pokúsme pozrieť okolo seba pozornejšie a uvidíme, čo by sme si ani nevšimli.

Strop

Bez stropu by naša izba nebola ucelená. Ak je popraskaný či zatečený, môžu sa rovnaké trhliny objaviť aj v našom každodennom živote. Strop prekrýva priestor, v ktorom trávime veľa času, a jeho výška dokáže ovplyvniť tiež kvalitu domova. Ak je strop príliš vysoký, postačí textilný záves, a tak môžeme pritiahnuť pozornosť tam, kde sa najviac pohybujeme.

Rovnako aj nižší strop nie je vhodný pre príjemnú pohodu v miestnosti. Takéto priestory niekedy pôsobia stiesneným a preplneným dojmom. Pomoc je pomerne nenáročná – strop natrite na bielo alebo inou svetlou farbou a namierte naň svetlo lámp.

Podlaha

Rovná, dobre udržiavaná podlaha znamená pevnú pôdu pod nohami. Ak sa zvažuje na stranu, čo sa prihodí najmä v starších domoch, bude aj náš život ustavične na šikmej ploche. Prasklinu či iné poruchy môžeme prekryť kobercom, ale je to len ako obklad na boľavé miesto. účinkuje chvíľu, ale problém neodstráni. V každom prípade treba všetky poškodené časti podlahy opraviť, inak sa budeme o nepotkýnať a to isté sa udeje aj v súkromí či v práci.

Ošúchaný povrch pripomína naše neúspechy, dobrú náladu privolá krytina z dreva, keramiky, kameňa alebo liata podlaha. Nezostáva teda iné, len pozbierať dobrú vôľu a udržiavať podlahu v optimálnej čistote. Pri dnešnom výbere a účinnosti čistiacich prostriedkov to už, našťastie, nie je až také namáhavé.

byt

Okná

Okná sú očami domu.

To, čo vidia, prenikne aj do nášho života. Ak sú špinavé a zaprášené, také bude aj naše uvažovanie a vnímanie skutočnosti. Nečudujme sa, ak nás prepadnú pochmúrne nálady. Nebudeme totiž vidieť svet taký, aký je, ale v sivom závoji. Rozbité okná sú začiatkom skazy, preto za každú cenu odstráňte všetko narušené a nefunkčné. čisté a priezračné okná sú zárukou, že aj váš poh?ad na život bude mať podobné vlastnosti.

Zakaždým, keď hádate odpoveď na zložitú otázku, umyte okná.

Uvidíte, ako sa vyjasnia všetky perspektívy a riešenia problémov.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *